Ráno poušť... večer oáza...
Kobercový trávník

    Někdy je nazýván rolovaný trávník (pro svou přepravní formu) nebo také travní koberec. Pod všemi těmito označeními se skrývá trávník, který je pro tento účel pěstován ve speciálních trávníkových školkách za ideálních podmínek. Ty představují dokonalá příprava půdy, ideální světelné podmínky, vyvážená výživa a vláhový režim, ošetřování proti chorobám, použití nejmodernějších travních odrůd a také špičkové profesionální techniky. Takto vypěstovaný trávník je pak pomocí speciálního stroje odříznut a srolován do rolí, uložen na palety a připraven k transportu na zakázku.
   
Proč zvolit "koberec"

    Čas - trávník je hotový během jednoho nebo několika málo dnů (v závislosti na velikosti pozemku) a defakto okamžitě je připraven k použití. Obvykle již po dvou až třech týdnech je možná plná zátěž.
U běžného setého trávníku takovéhoto efektu dosáhneme nejdříve po roce pěstování.
Zakládat tento trávník je možné během celého vegetačního období.

    Vzhled - trávník je dokonale hustý, zdravě zelené barvy a prostý plevelů.

    Kvalita - trávníkový drn je pevný, pružný a hustý, čímž umožňuje trávníku daleko lépe odolávat mechanické zátěži.

    Funkčnost - během jednoho dne se zbavíte bláta či prachu, které tento způsob zakládání trávníku přemění ve svěží zelený koberec.

Pokládka kobercového trávníku
Příprava podkladu pro travní koberce
Na menších více exponovaných plochách kolem teras, jezírek a bazénů je použití kobercového trávníku ještě větší výhodou.

Při pokládkách prováděných naší firmou, používáme výhradně travní koberce od domácích producentů a trávník je umístěn na svém novém trvalém stanovišti nejpozději do 12ti hodin od jeho odříznutí v trávníkové školce.

Srolované travní koberce
I na čerstvosti záleží!

Ing. Ivo Kubíček, Vranovská 85, 614 00 Brno, Mobil: 777 07 67 67
E-mail: info@zahradakubicek.cz